Plastika břicha

Když selžou diety, když už cvičení nezabírá a prostě se toho břicha chcete zbavit, pak je tu několik možností, které Vám plastická chirurgie nabízí. Liposukce, která je zmíněná na jiném místě, dokáže zredukovat podkožní tuk a plastika břicha pak zmenší povrch břicha, odstraní přebytečnou kůži. Který výkon je právě pro Vás vhodný se dozvíte nejlépe na osobní konzultaci.

 • Miniabdominoplastika

  Malá abdominoplastika neboli miniabdominoplastika je operace, která má velmi úzké spektrum indikace. V očích klientek se to zdá jako výkon, který je pro ně ten pravý, jelikož se odstraní dolní převis břicha, operace není tak velká jako klasická abdominoplastika, takže je rychlejší rekonvalescence. Pokud se budeme soustředit pouze na spodní břicho, pak by se to takto dalo pojmout. Ale podle mě, je potřeba se dívat na celou oblast břicha jako na jeden celek. Skutečně budete spokojená, pokud budete mít napnutou kůži jen mezi pupkem a Venušiným pahorkem? 

  Stejně jako velká abdominoplastika, tak se i miniabdominoplastika provádí vyříznutím kůže ve tvaru vřetena, takže největší množství kůže je odebráno právě mezi pupkem a Venušiným pahorkem. Do stran se pak množství odstraněné kůže zmenšuje. Ale když si prozkoumáte svoje bříško zjistíte, že nejpohyblivější je právě ta část kůže, která je vlastně na koncích jizev miniabdominoplastiky, tedy v místech, kde velká abdominoplastika je ve svém rozmachu a dokáže tuto uvolněnou kůži daleko lépe odstranit.

  Navíc se Vám při miniabdominoplastice nezlepší vzhled kůže nad pupkem. Ba právě naopak se Vám tato oblast paradoxně zhorší při porovnání s krásně hladkým podbřiškem.

  Pokud miniabdominoplastiku provádím, rád ji spojuji s liposukcí. To mi pak dává větší smysl a krásnější výsledky

 • Abdominoplastika

  Klasická abdominoplastika je zlatým standardem v úpravách břicha. Pomocí řezu, který jde těsně nad ohanbím od jednoho okraje pánevní kosti k druhému jsme schopni odstranit maximum nadbytečné kůže v břišní oblasti. Aby bylo dosaženo maximálního napětí kůže, je třeba uvolnit pupík a vytvořit pro něho nový otvor.

  Ve spektru abdominoplastik najdeme výkony, které svou délkou jizvy se blíží spíše miniabdominoplastikám až po výkony cirkumferenciální (výkony obkružující tělo) , kdy je jizva od páteř k páteři. Takto rozsáhlé výkony provádíme velmi zřídka, vzhledem k nutnosti perfektního pooperačního zajištění. Navíc je možno řadu takto velkých výkonů provádět i jako výkony hrazené pojišťovnou. Standardní délka jizvy po abdominoplastice se většinou dá zhruba odhadnout začátkem a koncem převisu v mírném předklonu.

  Častou otázkou je, jestli bych nemohl přidat liposukci břicha a boků. Ano, lze to. Není technicky nemožné udělat při abdominoplastice liposukci břicha, ale tato liposukce není ani zdaleka tak radikální a účinná jako liposukce prováděná na "zdravém" břichu. Pro Vaši představu, pokud provedu řez z jedné strany těla na druhou, tak značně snížím prokrvení kůže břicha. I tak se řada abdominoplastik nehojí nitkovitou jizvou. K tomu bych měl přidat liposukci břicha, která ještě více ovlivní prokrvení kůže v operované oblasti. Proto jsem na kombinaci těchto výkonů opatrný a pokládám za vhodnější abdominoplastiku a liposukci břicha rozdělit do 2 výkonů s časovým odstupem cca 6 měsíců.

 • Apronektomie

  Apronektomie je výkon u extrémně obézních lidí, při kterém se odstraní pouze visící kůže a často není potřebné ani přesouvat pupek. Ale i u tohoto typu výkonu je možnost přesunu pupku, který bývá často "vytáhnutý" velkým břichem. Pak je možno odstranit větší část kůže a výsledek je hezčí. 

  Apronektomie není ve své podstatě výkonem estetickým jako spíš funkčním. Slouží pro ulehčení sebeobsluhy klienta. 

FAQ

mohlo by vás zajímat

Jste zkušený plastický chirurg?
Věřím, že ano. Plastickým chirurgem jsem se chtěl stát už na gymnáziu. Od roku 2003 se plastickou chirurgií zabývám intenzivně. Patřil jsem k nejmladším atestovaným plastickým chirurgům v historie české plastické chirurgie. Následoval doktorát z plastické chirurgie a mnoho zahraničních stáží na klinikách plastické chirurgie. Z mých cest jsem si dovezl řadu cen. Nejvíce si vážím bronzové medaile goteborské univerzity udělené za přínos v akademickém výzkumu. Dalším mezníkem v mé kariéře plastického chirurga se stalo založení a vedení oddělení plastické chirurgie na luxusní soukromé klinice Surgal. Od roku 2009 jsem rovněž primářem ve svém vlastním zařízení. A velmi si vážím spolupráce s Masarykovým onkologickým ústavem, kde každý týden provádíme rekonstrukce prsů u pacientek s nádorem. Během své praxe plastického chirurga jsem provedl tisíce operací. Proto se odvažuji tvrdit, že v oblasti estetické chirurgie patřím ke špičce v České republice. A tomuto umění se snažím naučit i svoje žáky.
Jak se objednat ke konzultaci?
Nejjednodušší je použít kontaktní formulář, který najdete na tomto webu vždy ke konci stránky. Po odeslání dotazu se s Vámi budeme snažit spojit co nejdříve. Naše recepční Vám nabídne možné termíny konzultace a společně si vyberete pro Vás ten nejvhodnější. Rovněž Vás budeme informovat, na které klinice plastické chirurgie se konzultace uskuteční a kolik konzultace bude stát. Nebudete-li si s čímkoliv vědět rady, neváhejte nám napsat nebo se spojit jakýmkoliv způsobem přes sociální sítě. Je lepší dvakrát se zeptat zbytečně než přijít neinformovaná. Proto se nebojte ptát.
Jaké předoperační vyšetření potřebuji?

Prvním krokem je vždy konzultace s plastickým chirurgem, při které se dozvíte způsob anestezie, tj. znecitlivění. V zásadě by se daly rozdělit 3 skupiny pacientů podle složitosti zákroku. Skupina první jsou estetičtí pacienti pro jednoduché výkony jako jsou výplně, ale i zdraví pacienti na operaci horních víček. Tito klienti nepotřebují žádné předoperační vyšetření a postačí jen vyplnit svoji anamnézu (krvácivé onemocnění, porucha srážlivosti, jiné vážné onemocnění) v průběhu registrace na kliniku. Druhou skupinou jsou pacienti na větší výkony plastické chirurgie v místním umrtvení, kde již vyžadujeme odběry vždy (minimálně krevní obraz, krevní srážlivost, jaterní testy, CRP) a popřípadě doplňujeme ještě o další vyšetření dle přidruženého onemocnění klienta. Třetí skupina jsou pacienti v celkové narkóze, u kterých je nutné kompletní předoperační vyšetření nejlépe z interní ambulance. Pro nás i pro Vás je nejpohodlnější si nechat provést předoperační vyšetření na klinice Surgal.

Operujete i na pojišťovnu?
Ano, operuji na pojišťovnu. Na klinice Surgal máme smlouvu se všemi pojišťovnami a provádíme velké spektrum výkonů plastické chirurgie. Je zde možné si domluvit odstranění nádoru z obličeje, operaci karpálního kanálu a další standardní plastické operace. Je rovněž možné se informovat o zmenšení prsou na pojišťovnu nebo i úpravě břicha na pojišťovnu. Bohužel pro vás, většina těchto kosmetických operací schvalovacím procesem neprojde. Pojišťovna uznává plastickou operaci za odůvodněnou, pokud je ze zdravotních důvodů. K tomu máme vydána určitá kritéria, která jako plastičtí chirurgové musíme splnit. Je jasnou snahou pojišťoven neplatit výkony plastické chirurgie.
Kde se plastická operace uskuteční?

Na webu naleznete celkem 3 adresy pracovišť, kde pracujeme. Nejčastěji budete operování na klinice Effect, Palackého třída 11 v Brně, kde provádíme všechny estetické zákroky typu výplně vrásek, zvětšení rtů, omlazení obličeje a jiné kosmetické zákroky. Rovněž zde provádíme výkony v místním umrtvení jako je liposukce, operace horních víček a operace dolních víček, lipotransfer (přenos tuku z jedné oblasti těla do jiné) a menší plastické operace jako miniabdominoplastika (odstranění malého převisu břicha). Vidět se můžeme rovněž na klinice Surgal, Drobného 40 v Brně, kde operuji všechny výkony v celkové narkóze za hospitalizace kam patří zvětšení prsů, modelace prsů, abdominoplastika a velké liposukce. Masarykův onkologický ústav patří mezi pracoviště, kde plastické operace organizuje OMKOCH. Vše tedy běží v režimu onkologické péče a jiné, než onkologické pacienty zde neoperujeme.


© 2021 Effect ART sro, IČO: 06053891, Palackého třída 11, Brno, reg. u OR Brno