Skip to main content

Liposukce

Liposukce dokáže zázraky

Liposukce je velmi populární metoda na odstranění tuku z těla. Liposukcí lze odstranit nejen velké břicho, ale i např zevní stehna.

Liposukcí je celé řada typů. Například laserová liposukce nebo ultrazvuková liposukce nebo vibrační liposukce. Která liposukce je nejlepší je těžké určit. Každá liposukce má svoje klady a zápory. Dokonce existují i neinvazivní liposukce, které ale dle mé zkušenosti nezabírají vůbec.

Standardní výkony jsou liposukce břicha, liposukce boků a liposukce stehen. K tomu často přidávám liposukci podbradku nebo liposukci paží. Podle rozsahu liposukce se výkon provádí v místním umrtvení nebo v celkové narkoze. Výkon v místním umrtvení lze provést jen na malé oblasti.

Cena liposukce se pohybuje v širokém rozmezí. Proto je vždy nejlepší osobní konzultace. Navíc je možné liposukci různě kombinovat s dalšími výkony. Oblibená je liposukce boků u operace břicha apod.

 • Liposukce v celkové narkoze

  Pokud si klient přeje odsátí většího objemu tuku nebo liposukci více oblastí těla, pak je nutné, aby byla operace provedena v celkové narkozeVýhodou je, že je liposukce skutečně bezbolestná. Protože jen v narkoze skutečně nic necítíte. Nevýhodou je obtížnější polohování během operace. Vzhledem k tomu, že liposukce je v celkové narkoze, je nutná hospitalizace, kterou doporučujeme minimálně jeden den. Narkoza i hospitalizace liposukci prodražují. Proto je cena liposukce v celkové narkoze vždy vyšší, než u liposukce v místním umrtvení.

 • Liposukce v místním umrtvení

  Z mého pohledu se jedná o velmi účinnou, bezpečnou, rychlou a hlavně levnou variantu modelace postavy pomocí odsátí tuku. Liposukce v místním umrtvení se provádí jako liposukce tumescentníTumescentní znamená, že oblast, ze které chceme odsát tuk, se v první fází napouští tumescentním roztokem. Tento roztok obsahuje účinné látky, které v prvé řadě odsávanou oblast umrtví a pak rovněž omezí krvácení a zlepší hojení. Vzhledem k tomu, že tumescentní roztok obsahuje anestetikum ve vysoké koncentraci, nelze ho použít v neomezeném množství. Proto jsme při odsávání tuku v místním umrtvení omezeni na jen určitou oblast odsátí. Většinou proto provádíme jen liposukci břicha, nebo jen liposukci boků apod. Jen ve výjmečných případech lze provést kombinace výkonů jako např. liposukce spodního břicha společně s liposukcí boků. Velkou výhodou liposukce v místním umrtvení je, že klient je celou dobu operace při vědomí a můžeme si ho polohovat dle potřeby. Tím jsme blíže dosáhnout krásnějšího výsledku. Ve své praxi provádím přes 75% liposukcí v místním umrtvení.

  Často je tento typ liposukce označován jako bezbolestný. Z mojí zkušenosti můžu potvrdit, že žádný klient nebo klientka to během výkonu nevzdali a u všech klientů jsem zdárně liposukci dokončil. Je pravda, že někteří pacienti pociťují určitou bolest, ale je vždy snesitelná. Liposukci v místním umrtvení preferuji při odsávání jedné lokality. Pro větší výkony je nutná celková narkoza.

 • Liposukce břicha

  Častou představou mých budoucích klientů je, že liposukce břicha je metoda, která je zbaví jejich velkého a nafouklého břicha. Může to být pravda, ale než Vám to potvrdím, je nutná osobní konzultace. Většina klientů však nedosáhne plochého břicha bez aktivního přístupu k životu.

  Podle mého názoru je nejlepší metoda na ploché břicho dobrá životospráva a pravidelný pohyb.

  Liposukce břicha je někdy použita i pro klienty, kteří by jinak šli na abdominoplastiku. Zde záleží na individuální domluvě a preferenci vzhledu výsledku.

FAQ

mohlo by vás zajímat

Jste zkušený plastický chirurg?
Věřím, že ano. Plastickým chirurgem jsem se chtěl stát už na gymnáziu. Od roku 2003 se plastickou chirurgií zabývám intenzivně. Patřil jsem k nejmladším atestovaným plastickým chirurgům v historie české plastické chirurgie. Následoval doktorát z plastické chirurgie a mnoho zahraničních stáží na klinikách plastické chirurgie. Z mých cest jsem si dovezl řadu cen. Nejvíce si vážím bronzové medaile goteborské univerzity udělené za přínos v akademickém výzkumu. Dalším mezníkem v mé kariéře plastického chirurga se stalo založení a vedení oddělení plastické chirurgie na luxusní soukromé klinice Surgal. Od roku 2009 jsem rovněž primářem ve svém vlastním zařízení. A velmi si vážím spolupráce s Masarykovým onkologickým ústavem, kde každý týden provádíme rekonstrukce prsů u pacientek s nádorem. Během své praxe plastického chirurga jsem provedl tisíce operací. Proto se odvažuji tvrdit, že v oblasti estetické chirurgie patřím ke špičce v České republice. A tomuto umění se snažím naučit i svoje žáky.
Jak se objednat ke konzultaci?
Nejjednodušší je použít kontaktní formulář, který najdete na tomto webu vždy ke konci stránky. Po odeslání dotazu se s Vámi budeme snažit spojit co nejdříve. Naše recepční Vám nabídne možné termíny konzultace a společně si vyberete pro Vás ten nejvhodnější. Rovněž Vás budeme informovat, na které klinice plastické chirurgie se konzultace uskuteční a kolik konzultace bude stát. Nebudete-li si s čímkoliv vědět rady, neváhejte nám napsat nebo se spojit jakýmkoliv způsobem přes sociální sítě. Je lepší dvakrát se zeptat zbytečně než přijít neinformovaná. Proto se nebojte ptát.
Jaké předoperační vyšetření potřebuji?

Prvním krokem je vždy konzultace s plastickým chirurgem, při které se dozvíte způsob anestezie, tj. znecitlivění. V zásadě by se daly rozdělit 3 skupiny pacientů podle složitosti zákroku. Skupina první jsou estetičtí pacienti pro jednoduché výkony jako jsou výplně, ale i zdraví pacienti na operaci horních víček. Tito klienti nepotřebují žádné předoperační vyšetření a postačí jen vyplnit svoji anamnézu (krvácivé onemocnění, porucha srážlivosti, jiné vážné onemocnění) v průběhu registrace na kliniku. Druhou skupinou jsou pacienti na větší výkony plastické chirurgie v místním umrtvení, kde již vyžadujeme odběry vždy (minimálně krevní obraz, krevní srážlivost, jaterní testy, CRP) a popřípadě doplňujeme ještě o další vyšetření dle přidruženého onemocnění klienta. Třetí skupina jsou pacienti v celkové narkóze, u kterých je nutné kompletní předoperační vyšetření nejlépe z interní ambulance. Pro nás i pro Vás je nejpohodlnější si nechat provést předoperační vyšetření na klinice Surgal.

Operujete i na pojišťovnu?
Ano, operuji na pojišťovnu. Na klinice Surgal máme smlouvu se všemi pojišťovnami a provádíme velké spektrum výkonů plastické chirurgie. Je zde možné si domluvit odstranění nádoru z obličeje, operaci karpálního kanálu a další standardní plastické operace. Je rovněž možné se informovat o zmenšení prsou na pojišťovnu nebo i úpravě břicha na pojišťovnu. Bohužel pro vás, většina těchto kosmetických operací schvalovacím procesem neprojde. Pojišťovna uznává plastickou operaci za odůvodněnou, pokud je ze zdravotních důvodů. K tomu máme vydána určitá kritéria, která jako plastičtí chirurgové musíme splnit. Je jasnou snahou pojišťoven neplatit výkony plastické chirurgie.
Kde se plastická operace uskuteční?

Na webu naleznete celkem 3 adresy pracovišť, kde pracujeme. Nejčastěji budete operování na klinice Effect, Palackého třída 11 v Brně, kde provádíme všechny estetické zákroky typu výplně vrásek, zvětšení rtů, omlazení obličeje a jiné kosmetické zákroky. Rovněž zde provádíme výkony v místním umrtvení jako je liposukce, operace horních víček a operace dolních víček, lipotransfer (přenos tuku z jedné oblasti těla do jiné) a menší plastické operace jako miniabdominoplastika (odstranění malého převisu břicha). Vidět se můžeme rovněž na klinice Surgal, Drobného 40 v Brně, kde operuji všechny výkony v celkové narkóze za hospitalizace kam patří zvětšení prsů, modelace prsů, abdominoplastika a velké liposukce. Masarykův onkologický ústav patří mezi pracoviště, kde plastické operace organizuje OMKOCH. Vše tedy běží v režimu onkologické péče a jiné, než onkologické pacienty zde neoperujeme.