Operace očních víček

operace horních víček, plastika víček, operace dolních víček brno, operace spadlých víček cena, operace očních víček hrazena pojišťovnou, povislá oční víčka, rekonvalescence po operaci očních víček


 • Operace horních víček

  Plastická operace horních očních víček patří mezi nejčastější kosmetické operace. Podstupují ji především ženy od 40. roku života, ale není výjimkou, že operujeme ženu mladší nebo i muže. Jedná se o plastickou operaci relativně jednoduchou, jejíž výsledek má pro omlazení obličeje zásadní dopad. Plastika horních víček dokáže ženu omladit a zejména projasnit její vzhled a pohled.

  Indikace k plastice horních víček

  Jakmile žena cítí, že na jejich víčkách je přebytek kůže nebo jsou příliš těžká, můžete to být signálem k návštěvě plastického chirurga, který posoudí, jestli je vhodná doba k operaci. Stává se, že nás navštěvují klientky s takovým nadbytkem kůže přepadávajícím přes zorničku oka, že mají klientky omezené zorné pole. V takovém případě je možné plastiku horních víček provést ze zdravotní indikace po schválení příslušným revizním lékaře. Nejčastějším žadatelem o korekci horních víček jsou ženy kolem 45. roku věku, které mají jak nadbytek kožní, tak i tzv. tukové váčky, které se vyklenují ven. Odstranění těchto tukových váčků je rovněž během operace víček možné.

  Kontraindikace k operaci horních víček

  Během korekce horních víček může dojít k zatečení krve do spojivkového vaku oka, což by u citlivých jedinců mohlo vést velkému zánětu a ohrožení vizu. Proto se operace horních víček velmi zvažuje u osob s provedenou operací na očním bulbu a následným syndromem suchého oka. Rovněž pacienti, kteří užívají dlouhodobě léky proti srážení krve, musí být k operaci předem připraveni.

  Operace horních víček

  Vlastní operace se většinou provádí na chirurgickém sále v místním umrtvení. Celý výkon trvá přibližně 45 minut. Po přípravě klienta se provede přesné zakreslení a naplánování řezů. Následně se víčka umrtví místním anestetikem. Po odříznutí nadbytečné kůže víčka chirurg zhodnotí, zda-li je vhodné odstranit i část svalu, aby vzhled po operaci byl co nejlepší. Dále, pokud je to indikováno, se odstraňuje tukový váček. Pokud je vše bez komplikací, plastický chirurg ránu na víčku zašije a obdobně pokračuje na druhé straně.

  Pooperační péče po plastice horních víček

  Po korekci horních víček nejsou žádná zásadní omezení. Klient odchází z kliniky se zalepenými víčky a pokud náplasti vydrží, nemusí si je ani měnit. Pokud dojde k prokrvácení nebo se náplasti odlepí, klienta vybavujeme náhradním krytím, kterým si ránu přelepí. Po operaci doporučujeme chlazení pomocí pytlíků černého čaje. Ty je dobré si předem připravit, vyluhovat a dát do chladničky ( ne do mrazničky ). Po příchodu domů si lehnout do zvýšené polohy a přiložit pytlíky na oči. Chlazení je vhodné provádět jeden, max. 2 dny.

 • Operace dolních víček

  Plastická operace dolních očních víček je náročnější než horních víček a vyplatí se ji svěřit plastickému chirurgovi. Stejně jako u víček horních patří i korekce dolních očních víček mezi častější kosmetické operace. Podstupují ji rovněž zejména zralé ženy, ale není výjimkou, že operujeme ženu mladší nebo i muže. Výsledkem operace dolních víček by mělo být odstranění podočních tukových vaků a maximální redukce vrásek. Plastická operace dolních víček dokáže ženu omladit, vrátit ji svěží pohled a zbavit ji vrásek.

  Indikace k plastice dolních víček

  Neexistuje jedna univerzální technika na korekci dolních víček. Každý klient musí mít individuální přístup, jelikož výsledný nejlepší efekt operace víček závisí zejména na použité technice korekce. Nejčastější indikací k operaci jsou tzv. pytle pod očima, které vytvářejí dojem únavy. Pro korekci pouze těchto pytlů je ideální tzv.transkonjunktivální metoda, kdy se vůbec nedělá kožní řez a celá operace se provádí přes spojivku. Pokud klientce vadí zejména vrásky, pak je nutná redukce kožní doplněná o vypnutí kůže dolního víčka. Když při konzultaci zjistíme ochablý nebo naopak nepřiměřeně napjatý oční sval, je pro nejlepší výsledek nutný výkon na tomto svalu. Při konzultaci s plastickým chirurgem se neváhejte zeptat, proč chce použít právě danou metodu.

  Kontraindikace k operaci dolních víček

  Během korekce dolních víček dochází pravidelně k zatečení krve do spojivkového vaku oka, což by u citlivých jedinců mohlo vést velkému zánětu a ohrožení vizu. Proto se operace dolních víček velmi zvažuje u osob s provedenou operací na očním bulbu a následným syndromem suchého oka. Rovněž pacienti, kteří užívají dlouhodobě léky proti srážení krve, musí být k operaci předem připraveni.

  Operace dolních víček

  Vlastní operace dolních víček se provádí na chirurgickém sále buď v celkové narkóze nebo  v místním umrtvení. Volba typu umrtvení je jednak na plastickém chirurgovi, jednak na typu zákroku. Ve své praxi se neodvažuji provádět transkonjunktivální výkony na dolním víčku v místním umrtvení. Celý výkon trvá zhruba 60 minut. Po přípravě klienta se provede přesné zakreslení a naplánování řezů. Následně se víčka umrtví místním anestetikem a další postup je opět závislý na předoperační domluvě.

  Pooperační péče po plastice dolních víček

  Korekce dolních víček není na pooperační péči těžká. Klient odchází z kliniky se zalepenými víčky a pokud náplasti vydrží přilepené, nemusí si je měnit. Mnohdy je výhodnější ani spadlé náplasti znovu nepřilepovat a spíše použít je oční mast na vytvoření filmu nad ranou. Po operaci doporučujeme chlazení pomocí pytlíků černého čaje. Ty je dobré si předem připravit, vyluhovat a dát do chladničky ( ne do mrazničky ). Po příchodu domů si lehnout a přiložit pytlíky na oči. Chlazení je vhodné provádět jeden, max. 2 dny.

FAQ

mohlo by vás zajímat

Jste zkušený plastický chirurg?
Věřím, že ano. Plastickým chirurgem jsem se chtěl stát už na gymnáziu. Od roku 2003 se plastickou chirurgií zabývám intenzivně. Patřil jsem k nejmladším atestovaným plastickým chirurgům v historie české plastické chirurgie. Následoval doktorát z plastické chirurgie a mnoho zahraničních stáží na klinikách plastické chirurgie. Z mých cest jsem si dovezl řadu cen. Nejvíce si vážím bronzové medaile goteborské univerzity udělené za přínos v akademickém výzkumu. Dalším mezníkem v mé kariéře plastického chirurga se stalo založení a vedení oddělení plastické chirurgie na luxusní soukromé klinice Surgal. Od roku 2009 jsem rovněž primářem ve svém vlastním zařízení. A velmi si vážím spolupráce s Masarykovým onkologickým ústavem, kde každý týden provádíme rekonstrukce prsů u pacientek s nádorem. Během své praxe plastického chirurga jsem provedl tisíce operací. Proto se odvažuji tvrdit, že v oblasti estetické chirurgie patřím ke špičce v České republice. A tomuto umění se snažím naučit i svoje žáky.
Jak se objednat ke konzultaci?
Nejjednodušší je použít kontaktní formulář, který najdete na tomto webu vždy ke konci stránky. Po odeslání dotazu se s Vámi budeme snažit spojit co nejdříve. Naše recepční Vám nabídne možné termíny konzultace a společně si vyberete pro Vás ten nejvhodnější. Rovněž Vás budeme informovat, na které klinice plastické chirurgie se konzultace uskuteční a kolik konzultace bude stát. Nebudete-li si s čímkoliv vědět rady, neváhejte nám napsat nebo se spojit jakýmkoliv způsobem přes sociální sítě. Je lepší dvakrát se zeptat zbytečně než přijít neinformovaná. Proto se nebojte ptát.
Jaké předoperační vyšetření potřebuji?

Prvním krokem je vždy konzultace s plastickým chirurgem, při které se dozvíte způsob anestezie, tj. znecitlivění. V zásadě by se daly rozdělit 3 skupiny pacientů podle složitosti zákroku. Skupina první jsou estetičtí pacienti pro jednoduché výkony jako jsou výplně, ale i zdraví pacienti na operaci horních víček. Tito klienti nepotřebují žádné předoperační vyšetření a postačí jen vyplnit svoji anamnézu (krvácivé onemocnění, porucha srážlivosti, jiné vážné onemocnění) v průběhu registrace na kliniku. Druhou skupinou jsou pacienti na větší výkony plastické chirurgie v místním umrtvení, kde již vyžadujeme odběry vždy (minimálně krevní obraz, krevní srážlivost, jaterní testy, CRP) a popřípadě doplňujeme ještě o další vyšetření dle přidruženého onemocnění klienta. Třetí skupina jsou pacienti v celkové narkóze, u kterých je nutné kompletní předoperační vyšetření nejlépe z interní ambulance. Pro nás i pro Vás je nejpohodlnější si nechat provést předoperační vyšetření na klinice Surgal.

Operujete i na pojišťovnu?
Ano, operuji na pojišťovnu. Na klinice Surgal máme smlouvu se všemi pojišťovnami a provádíme velké spektrum výkonů plastické chirurgie. Je zde možné si domluvit odstranění nádoru z obličeje, operaci karpálního kanálu a další standardní plastické operace. Je rovněž možné se informovat o zmenšení prsou na pojišťovnu nebo i úpravě břicha na pojišťovnu. Bohužel pro vás, většina těchto kosmetických operací schvalovacím procesem neprojde. Pojišťovna uznává plastickou operaci za odůvodněnou, pokud je ze zdravotních důvodů. K tomu máme vydána určitá kritéria, která jako plastičtí chirurgové musíme splnit. Je jasnou snahou pojišťoven neplatit výkony plastické chirurgie.
Kde se plastická operace uskuteční?

Na webu naleznete celkem 3 adresy pracovišť, kde pracujeme. Nejčastěji budete operování na klinice Effect, Palackého třída 11 v Brně, kde provádíme všechny estetické zákroky typu výplně vrásek, zvětšení rtů, omlazení obličeje a jiné kosmetické zákroky. Rovněž zde provádíme výkony v místním umrtvení jako je liposukce, operace horních víček a operace dolních víček, lipotransfer (přenos tuku z jedné oblasti těla do jiné) a menší plastické operace jako miniabdominoplastika (odstranění malého převisu břicha). Vidět se můžeme rovněž na klinice Surgal, Drobného 40 v Brně, kde operuji všechny výkony v celkové narkóze za hospitalizace kam patří zvětšení prsů, modelace prsů, abdominoplastika a velké liposukce. Masarykův onkologický ústav patří mezi pracoviště, kde plastické operace organizuje OMKOCH. Vše tedy běží v režimu onkologické péče a jiné, než onkologické pacienty zde neoperujeme.


© 2021 Effect ART sro, IČO: 06053891, Palackého třída 11, Brno, reg. u OR Brno