Modelace prsou

Malá modelace prsou

Nejjednodušší metoda modelace prsů pro menší prsy a menší modelace. Metoda sama o sobě nedokáže prs naplnit a její hlavní nevýhodou je trošku zploštělá bradavka. Proč tomu tak je? Představte si prs jako kužel, na který navléknete 2 kroužky různé velikosti. Když se na ten kužel podíváte shora, špička kužele je bradavka, kroužek s menším průměrem bude obvod prsního dvorce a kroužek s větším průměrem bude představovat požadované zmenšení prsního povrchu. Na prsu to znamená, že uděláme 2 soustředné kružnice (ta zevní nemusí být úplně kružnice, to podle toho co zejména chceme modelovat). Ale zpět ke kuželu, na kterém v prostoru mezi kroužky odstraníme povrch a část od špičky po menší kroužek vlastně zarazíme do zbytku kužele tak, aby se kroužky dotýkaly. Tím dostává kužel, potažmo prs trošku zploštělé vzezření. A navíc musíme donutit větší kroužek se přizpůsobit menšímu. To se dělá tak, že na jeho obvodu uděláme varhánky. Ale nebojte se. Varhánky tam nebudou na věky, po pár měsících se povrch jizvy vyhladí.

A ještě jednu nevýhodu má tato metoda. Po čase se opět roztáhne prsní dvorec. On totiž ten větší kroužek, který jsme zřasili, nevydrží tak malinkatý a roztáhne se. Sice ne až do původní velikosti, ale poznáte to.

Střední modelace prsou

Velmi žádaná technika, která je vhodná na pokles prsů středního rozsahu nebo na stranové srovnání prsů při výraznější asymetrii. Po operaci vzniká jizva kolem dvorce a od dvorce dolů. Existuje několik technik jak to udělat „vevnitř“, aby výsledek byl co nejlepší. Žádná metoda však není univerzální. Proto na naší klinice používáme operace šité na míru právě pro Vaše poprsí. Každá z vás má jinak prs pokleslý, každá z vás má jinou pozici bradavek. Nelze použít jednu šablonu na všechny a snažíme se o maximální individualizaci, protože jen tak dosáhneme výsledku podle Vašeho přání.

Předem je však nutné upozornit na několik specifik této metody. Modelace, a to v žádné ze svých variant, neumí dodat objem. Proto neočekávejte větší prsy. Modelace umí „jen“ to co máte posunout tam, kde to bylo před léty. A vůbec nejtěžší je pak vyplnit horní část
prsu - dekolt, což se nedaří žádné vertikální modelaci. Pokud chcete mít tuto oblast taky plnou, pak je vhodné sáhnout po modelaci s implantátem nebo v druhé době doplnit objem pomocí lipotransferu, čili doplnění objemu pomocí vlastního tuku.

Aby se vzdálenost mezi prsním dvorcem a podprsní rýhou co nejvíce zkrátila, snažíme se u vertikální modelace „nařasit“ jizvu. Z toho pramení delší hojení a někdy delší dobu nevzhledná jizva od prsního dvorce do podprsní rýhy. Z tohoto důvodu je často vhodnější udělat krátkou jizvu pod prsem a tím se vyvarovat nehezké jizvě u vertikální mastopexe.


© 2021 Effect ART sro, IČO: 06053891, Palackého třída 11, Brno, reg. u OR Brno