Miniabdominoplastika

Malá abdominoplastika neboli miniabdominoplastika je operace, která má velmi úzké spektrum indikace. V očích klientek se to zdá jako výkon, který je pro ně ten pravý, jelikož se odstraní dolní převis břicha, operace není tak velká jako klasická abdominoplastika, takže je rychlejší rekonvalescence. Pokud se budeme soustředit pouze na spodní břicho, pak by se to takto dalo pojmout. Ale podle mě, je potřeba se dívat na celou oblast břicha jako na jeden celek. Skutečně budete spokojená, pokud budete mít napnutou kůži jen mezi pupkem a Venušiným pahorkem? 

Stejně jako velká abdominoplastika, tak se i miniabdominoplastika provádí vyříznutím kůže ve tvaru vřetena, takže největší množství kůže je odebráno právě mezi pupkem a Venušiným pahorkem. Do stran se pak množství odstraněné kůže zmenšuje. Ale když si prozkoumáte svoje bříško zjistíte, že nejpohyblivější je právě ta část kůže, která je vlastně na koncích jizev miniabdominoplastiky, tedy v místech, kde velká abdominoplastika je ve svém rozmachu a dokáže tuto uvolněnou kůži daleko lépe odstranit.

Navíc se Vám při miniabdominoplastice nezlepší vzhled kůže nad pupkem. Ba právě naopak se Vám tato oblast paradoxně zhorší při porovnání s krásně hladkým podbřiškem.

Pokud miniabdominoplastiku provádím, rád ji spojuji s liposukcí. To mi pak dává větší smysl a krásnější výsledky


© 2021 Effect ART sro, IČO: 06053891, Palackého třída 11, Brno, reg. u OR Brno