Plastika břicha

Cena plastiky břicha zavisí na provedeném typu operace břicha. Ve výjimečných případech lze provést plastiku břicha na tzv. na pojišťovnu, ale to se jedná o pacientky s extrémním břichem. Liposukce břicha a menší úpravy např. plastika po císařském řezu na pojišťovnu nelze provést. Úpravy břicha provádíme převážně u žen, ale v posledních letech přibývá počet plastik břicha u můžu. U mužů je vždy důležité rozlišit, kde se břicšní tuku nalézá a jak břišní tuk odstranit. Někdy je nejlepší dieta.

  • Operace břicha

    Každá žena si přeje ploché, hezky tvarované bříško. Ideální je, pokud jste schopni tohoto výsledku dosáhnout pomocí diety a cvičení. Přirozené zhubnutí a sportovní aktivita udělá bříško nejhezčí a hlavně bez jizev způsobených plastickým chirurgem. Jaké jsou možnosti plastické chirurgie. Daly by se shrnout do dvou metod. Liposukce a některé formy abdominoplastiky neboli odříznutí nadbytečné kůže břicha a části podkožního tuku.

    O liposukci jsem se rozepsal na jiném místě tohoto webu. Někdy je až s podivem, že i poměrně velké bříško, u kterého byste normálně čekali, že po liposukci musí „viset“, se krásně přihojí a výsledkem je kůže bez převisu. Proto jsem poměrně konzervativní co se týká operačního přístupu. Raději volím liposukci, než abych vytvořil na břiše jizvu. Navíc se liposukce břicha dá velmi pohodlně udělat i v místním umrtvení jako liposukce tumescentní a tím se cena výkonu výrazně snižuje. Je to jedna z mých nejoblíbenějších operací, kde je výsledek vždy velmi dobře vidět.

    Pokud nejste k liposukci vhodným kandidátem, pak je nutné postupovat chirurgicky. Každý chirurgický zákrok zanechává jizvy a operace břicha způsobuje jizvu relativně velkou. Odříznutí převisu břicha se jmenuje abdominoplastika a má dvě varianty. Varianta menší se nazývá miniabdominoplastika a není u ní nutné přesunutí pupku. Prostě jen odřízneme převis a sešijeme kůži. Je to poměrně častá operace u pacientů, kteří velmi zredukovali svoji váhu. U nich se výkonu někdy říka apronektomie neboli odříznutí zástěry. Rozsáhlejší varianta, abdominoplastika, zahrnuje i přesunutí pozice pupíku. To se musí udělat kvůli tomu, že odřezáváme velmi mnoho materiálu z břicha a tak prosté sešití by posunulo pupek příliš nízko. K této operaci břicha se dá přidat sešití rozestupu břišních svalů, které rovněž může pomoci k domodelování postavy zeštíhlením. Abdominoplastika se může spojit s různě velkou liposukcí břicha a boků. Nikdy však liposukce břicha nebude taková, jako když se dělá samostatně. Prostě si nemůžeme dovolit být tak razantní a odsát skutečně vše.

FAQ

mohlo by vás zajímat

Jste zkušený plastický chirurg?
Věřím, že ano. Plastickým chirurgem jsem se chtěl stát už na gymnáziu. Od roku 2003 se plastickou chirurgií zabývám intenzivně. Patřil jsem k nejmladším atestovaným plastickým chirurgům v historie české plastické chirurgie. Následoval doktorát z plastické chirurgie a mnoho zahraničních stáží na klinikách plastické chirurgie. Z mých cest jsem si dovezl řadu cen. Nejvíce si vážím bronzové medaile goteborské univerzity udělené za přínos v akademickém výzkumu. Dalším mezníkem v mé kariéře plastického chirurga se stalo založení a vedení oddělení plastické chirurgie na luxusní soukromé klinice Surgal. Od roku 2009 jsem rovněž primářem ve svém vlastním zařízení. A velmi si vážím spolupráce s Masarykovým onkologickým ústavem, kde každý týden provádíme rekonstrukce prsů u pacientek s nádorem. Během své praxe plastického chirurga jsem provedl tisíce operací. Proto se odvažuji tvrdit, že v oblasti estetické chirurgie patřím ke špičce v České republice. A tomuto umění se snažím naučit i svoje žáky.
Jak se objednat ke konzultaci?
Nejjednodušší je použít kontaktní formulář, který najdete na tomto webu vždy ke konci stránky. Po odeslání dotazu se s Vámi budeme snažit spojit co nejdříve. Naše recepční Vám nabídne možné termíny konzultace a společně si vyberete pro Vás ten nejvhodnější. Rovněž Vás budeme informovat, na které klinice plastické chirurgie se konzultace uskuteční a kolik konzultace bude stát. Nebudete-li si s čímkoliv vědět rady, neváhejte nám napsat nebo se spojit jakýmkoliv způsobem přes sociální sítě. Je lepší dvakrát se zeptat zbytečně než přijít neinformovaná. Proto se nebojte ptát.
Jaké předoperační vyšetření potřebuji?

Prvním krokem je vždy konzultace s plastickým chirurgem, při které se dozvíte způsob anestezie, tj. znecitlivění. V zásadě by se daly rozdělit 3 skupiny pacientů podle složitosti zákroku. Skupina první jsou estetičtí pacienti pro jednoduché výkony jako jsou výplně, ale i zdraví pacienti na operaci horních víček. Tito klienti nepotřebují žádné předoperační vyšetření a postačí jen vyplnit svoji anamnézu (krvácivé onemocnění, porucha srážlivosti, jiné vážné onemocnění) v průběhu registrace na kliniku. Druhou skupinou jsou pacienti na větší výkony plastické chirurgie v místním umrtvení, kde již vyžadujeme odběry vždy (minimálně krevní obraz, krevní srážlivost, jaterní testy, CRP) a popřípadě doplňujeme ještě o další vyšetření dle přidruženého onemocnění klienta. Třetí skupina jsou pacienti v celkové narkóze, u kterých je nutné kompletní předoperační vyšetření nejlépe z interní ambulance. Pro nás i pro Vás je nejpohodlnější si nechat provést předoperační vyšetření na klinice Surgal.

Operujete i na pojišťovnu?
Ano, operuji na pojišťovnu. Na klinice Surgal máme smlouvu se všemi pojišťovnami a provádíme velké spektrum výkonů plastické chirurgie. Je zde možné si domluvit odstranění nádoru z obličeje, operaci karpálního kanálu a další standardní plastické operace. Je rovněž možné se informovat o zmenšení prsou na pojišťovnu nebo i úpravě břicha na pojišťovnu. Bohužel pro vás, většina těchto kosmetických operací schvalovacím procesem neprojde. Pojišťovna uznává plastickou operaci za odůvodněnou, pokud je ze zdravotních důvodů. K tomu máme vydána určitá kritéria, která jako plastičtí chirurgové musíme splnit. Je jasnou snahou pojišťoven neplatit výkony plastické chirurgie.
Kde se plastická operace uskuteční?

Na webu naleznete celkem 3 adresy pracovišť, kde pracujeme. Nejčastěji budete operování na klinice Effect, Palackého třída 11 v Brně, kde provádíme všechny estetické zákroky typu výplně vrásek, zvětšení rtů, omlazení obličeje a jiné kosmetické zákroky. Rovněž zde provádíme výkony v místním umrtvení jako je liposukce, operace horních víček a operace dolních víček, lipotransfer (přenos tuku z jedné oblasti těla do jiné) a menší plastické operace jako miniabdominoplastika (odstranění malého převisu břicha). Vidět se můžeme rovněž na klinice Surgal, Drobného 40 v Brně, kde operuji všechny výkony v celkové narkóze za hospitalizace kam patří zvětšení prsů, modelace prsů, abdominoplastika a velké liposukce. Masarykův onkologický ústav patří mezi pracoviště, kde plastické operace organizuje OMKOCH. Vše tedy běží v režimu onkologické péče a jiné, než onkologické pacienty zde neoperujeme.


© 2021 Effect ART sro, IČO: 06053891, Palackého třída 11, Brno, reg. u OR Brno